W dniu dzisiejszym Międzywojewódzki Komitet Protestacyjny FZZSM złozył stosowne dokumenty zawiadamiajace władze miasta Poznania o zgromadzeniu publicznym w dniu 28 kwietnia 2014 przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, przy Al. Niepodległości. Opracowano jednocześnie regulamin zgromadzenia i harmonogram planowanych wydarzeń. Celem zgromadzenia i konferencji prasowej jest poinformowanie społeczeństwa o postulatach mundurowych, w tym o znaczącym fakcie, że bezpieczeństwo publiczne jest de facto w stadium upadku. W tym świetle hasła wyborcze na temat bezpieczeństwa publicznego, wypowiadane w toku kampanii przez kandydatów na urząd Prezydenta RP brzmią jak ponury żart.
W dniu 20 kwietnia 2015r. w siedzibie NSZZ FSG na poznańskiej Ławicy odbyło się wspólne zebranie regionalnych Federacji ZZ Służb Mundurowych w ramach powołanego Międzywojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego. W zebraniu wzięli udział związkowcy organizacji mundurowych skupionych wokół Federacji z województw: lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Swojego przedstawiciela wysłał również Zarząd Krajowy Związku Zawodowego Strażaków „Florian”. Zebrani ustalili plan i priorytet wspólnych działań na najbliższy okres. 28.04.2015r. o godz 12:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się konferencja prasowa poswięcona m.in. problemom bezpieczeństwa, które staje się częstym motywem wystąpień kandydatów na Prezydenta RP w toku trwającej kampanii wyborczej. Załączamy treść komunikatu i postulaty związkowców.
Federacje ZZSM woj.łódzkiego i warmińsko-mazurskiego przyłączyły się do Komitetu Protestacyjnego
Kolejne związkowe organizacje mundurowe szczebla wojewódzkiego łączą swoje siły z naszym Komitetem Protestacyjnym w walce o lepsze traktowanie służb Rzeczypospolitej. W tym celu połączone Federacje regionalne z terenu 4 województw wystosowały wspólny komunikat o oddolnej inicjatywie zaotrzenia akcji protestacyjnej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych funkcjonariuszy wobec możliwego paraliżu organizacyjnego Federacji na szczeblu krajowym. W komunikacie zawarto informację o powołaniu Międzywojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych (MKP FZZSM) i postulatach naszych organizacji. Przeczytaj koniecznie!
Związkowcy nie zostawiają suchej nitki na sposobie wdrażania reformy oceny stanu zdrowia służb mundurowych. Obniżka o 20 proc. wysokości uposażenia funkcjonariuszy miała być połączona z uporządkowaniem wykazu chorób zawodowych, wypłat odszkodowań oraz zmianami w orzecznictwie lekarskim. Ale okazało się, że nie udało się tego skoordynować. Dzisiaj wchodzi w życie ustawa z 4 kwietnia 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą (Dz.U. z 2014 r. poz. 616). Niestety, dopiero wczoraj późnym popołudniem w Dzienniku Ustaw pojawiły się przepisy wykonawcze z listą schorzeń zawodowych funkcjonariuszy (Dz.U. poz. 866).
Publikujemy dziś komunikat ze spotkania przedstawicieli Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z przedstawicielami Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratur RP oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Sędziów „IUSTITIA”, które to spotkanie miało miejsce 10 lutego 2014r.
W dniu 10 grudnia 2013r. na terenie placówki Straży Granicznej Poznań – Ławica spotkali się przedstawiciele Lubuskiej i Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w celu omówienia bieżącej sytuacji związanej z zakończeniem prac sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych nad projektem zmian w ustawach pragmatycznych dotyczących zwolnień lekarskich funkcjonariuszy.
9 listopada w Gdańsku odbyła się manifestacja pod hasłem: "Dość Lekceważenia Społeczeństwa", zorganizowana przez trzy Centrale Związkowe - Forum Związków Zawodowych, OPZZ oraz Solidarność. W manifestacji wziął udział NSZZ Policjantów oraz związki zawodowe reprezentujące służby mundurowe w ramach Federacji ZZ Służb Mundurowych. Protestujący w liczbie około 5 tysięcy przeszli ulicami Gdańska od bramy Stoczni na Długi Targ. W manifestacji wzięło udział kilkuset związkowców służb mundurowych w tym delegacja Federacji Służb Mundurowych woj. wielkopolskiego.
Na zebraniu w dniu 4 listopada 2013r. przedstawiciele wielkopolskich służb mundurowych zrzeszonych w Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęli decyzję o wzięciu udziału wspólnie z centralami związkowymi w manifestacji na ulicach Gdańska w dniu 9 listopada.
Wielkopolska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystosowała do Przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych wniosek o dezyderat w sprawie opracowania raportu o stanie zdrowia funkcjonariuszy, który publikujemy na łamach naszej witryny. Jednocześnie zgodnie z zapowiedzią publikujemy również sprawozdanie z debaty „Służby mundurowe – zagrożenia i oczekiwania” z dnia 23 września 2013r.
Publikujemy dziś wspólne stanowisko wielkopolskiej i lubuskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wyrażające dezaprobatę wobec parlamentarzystów, którzy za zbędne uznali debatowanie na tematy dotyczące służb mundurowych. „Parlamentarzysta, który jest reprezentantem Narodu, w tym również funkcjonariuszy nie może w przyszłości liczyć z naszej strony na zrozumienie i poparcie.” – czytamy w stanowisku.