Federacja Wlkp
Strona główna

BHP

Kategoria:

Tematyka

BHP

Galeria: 
fot.: Z.Rogodziński

Nie chcemy być narażani na dodatkowe niebezpieczeństwo w służbie” - mówili związkowcy do parlamentarzystów ziemi wielkopolskiej podczas debaty na temat problemów ze stosowaniem zasad i przepisów bhp w służbach mundurowych. Przedstawili rzeczywisty, nia zawoalowany obraz sytuacji, jaka panuje w tym względzie w reprezentowanych przez nich formacjach. W załączniku przedstawiamy szczegółowe sprawozdanie z debaty mając nadzieję na szybką poprawę warunków pełnienia służby.

Państwowa Inspekcja Pracy

10 marca 2011 roku w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie odbyło się spotkanie Zastępcy Głównego Inspektora Pracy Mariana Liwo z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych.

Ze strony związków zawodowych w spotkaniu udział wzięli: Lucjan Dutkiewicz – konsultant ZG NSZZ Policjantów ds. BHP i medycyny pracy, Tomasz Krzemieński – wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów, Jacek Przybylski – wiceprzewodniczący ZG NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Pożarnictwa oraz Marek Garniewicz – członek NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

Polska Głos Wielkopolski Agnieszka Smogulecka

(© fot. Robert Kwiatek)</span>

Wielkopolskiej policji grozi paraliż. Coraz mniej funkcjonariuszy może kierować oznakowanymi radiowozami. Setki policjantów mogłoby nie przyjść do pracy, bo nie mają ważnych badań okresowych. Z każdym tygodniem takich osób będzie przybywać, bo najwcześniej w połowie wakacji wielkopolska komenda podpisze umowę z lekarzami, którzy przeprowadzą wymagane badania.

źródło: NaszeMiasto.pl

NSZZPNSZZPP