Federacja Wlkp
Strona główna
poniedziałek, 3 czerwiec, 2013 - 12:25
Rozpoczęcie akcji protestacyjnej w sprawie L-4

Wielkopolska Federacja ZZ Służb Mundurowych zdecydowała o podjęciu działań protestacyjnych wobec aroganckiej postawy Rządu RP, który niedawno przyjął projekt MSW dot. redukcji o 20% uposażenia podczas przybywania funkcjonariusza na zwolnieniu lekarskim. Związkowcy czują się oszukani przez ministra Batłomieja Sienkiewicza, który nie przeprowadził uzgodnionej uprzednio z jego poprzednikiem konferencji uzgodnieniowej w sprawie projektu.


W związku z kolejnym przykładem braku jakiegokolwiek dialogu społecznego oraz brakiem merytorycznych przesłanek (oprócz oczywiście oszczędności w budżecie państwa) do wprowadzenia tak niekorzystnych zmian warunków pełnienia służby przez ponad 200 tysięczną grupę zawodową funkcjonariuszy służb mundurowych Federacja wielkopolska powołuje Komitet Protestacyjny celem którego będzie koordynacja działań protestacyjnych na terenie regionu.


Jednocześnie Federacja wielkopolska po raz kolejny apeluje do organizacji mundurowych o aktywne włączenie się do akcji protestacyjnej celem zablokowania niekorzystnych zmian istotnych warunków pełnienia służby, na straży których stoją właśnie związki zawodowe zgodnie ze swoimi Statutami. Przypomina jednocześnie, że już w marcu br. - przewidując rozwój sytuacji - wnioskowała o zdecydowane działania w imię mundurowej solidarności zawodowej

W załączeniu komunikat Federacji.

O dalszych działaniach będziemy informować.
 

Załączniki

ZałącznikWielkość
Komunikat WFZZSM - komitet protestacyjny [*.PDF]327.67 KB

NSZZPNSZZPP