Federacja Wlkp
Strona główna
środa, 21 grudzień, 2011 - 23:36
Stanowisko FZZ w sprawie podwyżek dla służb
Wersja do wydrukuWersja PDF

Forum Związków Zawodowych

Forum Związków Zawodowych podczas posiedzenia Prezydium FZZ, w dniu 15 grudnia w Runowie Krajeńskim wyraziło w formie stanowiska swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją, jaka Rząd RP wytworzył, stawiając pod względem podwyżek jednych funkcjonariuszy ponad drugimi. Wyrażając negatywne stanowisko FZZ domaga się od Premiera Donalda Tuska oraz podległych ministrów zdecydowanych działań w kierunku poprawy tej sytuacji.

źródło: ZW NSZZP

Treść komunikatu:


Runowo Krajeńskie, 15.12.2011 r.

 

STANOWISKO
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH

 

   Forum Związków Zawodowych negatywnie odbiera nieuwzględnienie w projekcie budżetu na 2012 rok podwyżek uposażeń dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Granicznej.

   Stanowisko Rządu w kontekście braku waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy służb mundurowych przez ostatnie 3 lata godzi wyraźnie w ich interesy i jest niedopuszczalne w ocenie Forum Związków Zawodowych.


   Forum Związków Zawodowych żąda od Prezesa Rady Ministrów zmiany tej negatywnej decyzji oraz zwraca się do ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości o podjęcie zdecydowanych działań w kierunku objęcia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Granicznej, analogicznie jak żołnierzy i policjantów wzrostem uposażeń w 2012 roku. Wzrost ten powinien nastąpić poprzez wydanie rozporządzeń Rady Ministrów, określających nowy - zwiększony o 0,22 podobnie jak w przypadku żołnierzy zawodowych - wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej z mocą od 1 czerwca 2012 roku. Wprowadzenie powyższej regulacji od 1 czerwca przyszłego roku jest uzasadnione wydatnie zwiększonymi obowiązkami służb mundurowych w okresie EURO 2012.
 

Wiceprzewodniczący
Forum Związków Zawodowych
/-/Antoni Duda

Przewodniczący
Forum Związków Zawodowych
/-/Tadeusz Chwałka

Do wiadomości:
1. Prezes Rady Ministrów
2. Minister Finansów
3. Minister Spraw Wewnętrznych
4. Minister Sprawiedliwości

Załączniki

ZałącznikWielkość
Stanowisko FZZ w sprawie podwyżek [*.PDF]83.99 KB

NSZZPNSZZPP