Federacja Wlkp
Strona główna
środa, 8 grudzień, 2010 - 21:48
Debata Federacji ZZ SM województwa wielkopolskiego z wielkopolskimi Parlamentarzystami
Wersja do wydrukuWersja PDF

Federacja ZZ SM woj. wielkopolskiego

W dniu 7 grudnia w hotelu OLIMPIA przy ul. Taborowej w Poznaniu odbyła się debata z wielkopolskimi Parlamentarzystami pt. "Służby mundurowe w obliczu kryzysu finansowego Państwa". Zaproszenie na debatę przyjęli następujący parlamentarzyści: Pani Krystyna ŁYBACKA, Pani Bożena SZYDŁOWSKA, Pan Stanisław STEC

Debata z parlamentarzystami w holelu „Olimpia” w Poznaniu [1] Debata z parlamentarzystami w holelu „Olimpia” w Poznaniu [2] Debata z parlamentarzystami w holelu „Olimpia” w Poznaniu [3]

Podczas debaty omówiono m.in.:

- projekty "medialne" reformy systemu emerytalnego służb mundurowych,
- brak waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy w 2011 roku,
- projekt racjonalizacji uposażeń funkcjonariuszy (L-4),
- oszczędności budżetowe w służbach,
- warunki służby funkcjonariuszy,
- pozorny dialog społeczny

Parlamentarzyści zobowiązali się skierować wspólna interpelację w sprawie fikcyjnego dialogu prowadzonego przez stronę rządową z organizacjami związkowymi wchodzącymi w skład Federacji.

Parlamentarzyści SLD zobowiązali się poprzeć poprawkę Posła Ludwika Dorna dotyczącą waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy w 2011 roku.

Strony spotkania uznały potrzebę częstszych debat, celem przekazywania informacji o sprawach nurtujących służby mundurowe.

Wkrótce zostanie wydane oświadczenie Federacji dotyczące nie przyjęcia zaproszenia na debatę większości Parlamentarzystów - Federacja województwa wielkopolskiego uznała taką postawę jako lekceważąca dla funkcjonariuszy Policji, PSP, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

(as)
 

Przeczytaj: Artykuł w Gazecie WYborczej - Poznań Policjanci skarżą się posłom. Ale tylko nielicznym

NSZZPNSZZPP