Federacja Wlkp
Strona główna

MSW

Kategoria:

Instytucje

MSW

Galeria: 
fot.: Rafał Karpiński

Kolejne wojewódzkie Federacje mundurowe przyłączają się do działań protestacyjnych.

Wspólny komunikat ze spotkania 20 kwietnia 2015r.

W dniu 20 kwietnia 2015r. w siedzibie NSZZ FSG na poznańskiej Ławicy odbyło się wspólne zebranie regionalnych Federacji ZZ Służb Mundurowych w ramach powołanego Międzywojewódzkiego Komitetu Protestacyjnego. W zebraniu wzięli udział związkowcy organizacji mundurowych skupionych wokół Federacji z województw: lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Swojego przedstawiciela wysłał również Zarząd Krajowy Związku Zawodowego Strażaków „Florian”. Zebrani ustalili plan i priorytet wspólnych działań na najbliższy okres. 28.04.2015r. o godz 12:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się konferencja prasowa poswięcona m.in. problemom bezpieczeństwa, które staje się częstym motywem wystąpień kandydatów na Prezydenta RP w toku trwającej kampanii wyborczej. Załączamy treść komunikatu i postulaty związkowców.

 

Galeria: 
fot.: M.Garniewicz
fot.: M.Garniewicz

W dniu 21 stycznia 2014r., w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Pożarnictwa w Poznaniu przy ul. Wolnica 1 odbyło się zebranie przedstawicieli mundurowych związków zawodowych poświecone niemal w całości forsowanym przez Rząd zmianom w ustawach pragmatycznych obniżającym o 20% uposażenie funkcjonariuszy podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Galeria: 
fot.: nszzp.pl

Liczne argumenty merytoryczne przedstawione przez uczestników wysłuchania publicznego w Sejmie, w dniu 27 sierpnia nie pozostawiają cienia wątpliwości, że w obecnym kształcie projekt rządowy umniejszenia o 20% uposażenia funkcjonariuszy na zwolnieniach lekarskich nadaje się raczej do kosza, niż do dalszego procedowania w ramach sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

Galeria: 
Policja L-4

Wielkopolska Federacja ZZ Służb Mundurowych zdecydowała o podjęciu działań protestacyjnych wobec aroganckiej postawy Rządu RP, który niedawno przyjął projekt MSW dot. redukcji o 20% uposażenia podczas przybywania funkcjonariusza na zwolnieniu lekarskim. Związkowcy czują się oszukani przez ministra Batłomieja Sienkiewicza, który nie przeprowadził uzgodnionej uprzednio z jego poprzednikiem konferencji uzgodnieniowej w sprawie projektu.

Galeria: 
fot.: policja.pl

Wiceszef policji Andrzej Rokita żegna się ze stanowiskiem - podaje Radio RMF FM. Komendant główny policji Marek Działoszyński przyjął dziś jego rezygnację.
Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF FM, Rokita nie wytrzymał presji i nagonki, jakiej poddawani byli ostatnio podlegli mu funkcjonariusze. Chodzi głównie o CBŚ i wydziały kryminalne. Kilka dni temu ze stanowiska odszedł szef CBŚ Adam Maruszczak. Stało się to w czasie, gdy Biuro odnosiło sporo sukcesów.

Galeria: 
fot.: FZZSM Wlkp

„...Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie może tego interpretować inaczej niż jako celową manipulację danymi, mającą wytworzyć fałszywy obraz sytuacji i wprowadzającą w błąd Prezesa Rady Ministrów oraz opinię publiczną.”   - czytamy w stanowisku Federacji z dnia 15 stycznia 2013r. w sprawie projektu zmieniającego przepisy o zwolnieniach lekarskich funkcjonariuszy.

Galeria: 
fot.: mg
Wprost 24
FZZSM

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych ze związkowcami służb mundurowych poświęcone w całości projektowi ustawy emerytalnej. Szef MSW Jacek Cichocki zapowiedział przesłanie projektu ustawy do dalszych prac legislacyjnych praktycznie bez uzwględnienia uwag strony związkowej, co obraca wniwecz protokół uzgodnieniowy z dnia 30 sierpnia 2011r., który pozostawiał do negocjacji zarówno kwestię wieku uprawniającego do emerytury, jak również podstawę jej wymiaru. Wobec tak aroganckiego sposobu prowadzenia dialogu społecznego związkowcy zapowiedzieli wzmożenie działań protestacyjnych Nie wykluczają również całkowitego zerwania rozmów.

(PAP, money.pl, fzz-sm.pl, polskatimes.pl, mg)

Galeria: 
fot. nszzpwlkp.pl

Publikujemy stenogram wystąpienia Ministra Spraw Wewnętrznych J.Cichockiego w związku z informacją Rządu  RP na temat konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego ich traktowania w zakresie podwyższania uposażeń w 2012 r. Pozostałe stenogramy zostały opublikowane na stronie głównej Federacji:

Debata: wystąpienie posła J. Zielińskiego (PIS) | Debata: wystąpienie posła B. Bodio (RP) | Debata: wystąpienie posła E. Siarki (SP) | Wystąpienie poseł K. Łybackiej (SLD)

(mg)

Galeria: 
fot.: sejm.gov.pl
Wprost 24
FZZSM

Z właściwym sobie zadowoleniem przedstawiciele koalicji rządzącej przedstawili dziś informację na temat planowanych podwyżek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, BOR i Służby Więziennej w 2012 roku. Posłowie partii opozycyjnych omawiali trudną sytuację związaną z warunkami pełnienia służby i - krótko mówiąc - wyśmiewali pomysł uzależnienia tych podwyżek od kaprysów natury. Siedzący na galerii sejmowej funkcjonariusze w mundurach nie otrzymali oczekiwanej gwarancji waloryzacji płac. Zamiast tego posłuchali o „...pewnym niedosycie i żalu u pozostałych służb”.

Szczególnie gorzką ironią losu jest sytuacja zawodowych strażaków w przypadku, gdy ich patron - Św. Florian wyleje na Polskę zbyt dużo wody. Nie dość, że nie otrzymają oczekiwanych podwyżek, to jeszcze na domiar złego będą szczególnie cięzko pracować za 60 procent średniej stawki godzinowej. Pozostaje im więc - w czasie wolnym od służby - modlitwa o korzystne warunki pogodowe. Właśnie takie rozwiązanie problemu podsunął im na dzisiejszej debacie były wiceszef MSWiA poseł Jarosław Zieliński (PiS).

Galeria: 
fot.: nszzpwlkp.pl

  18 stycznia br. minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych, m.in. Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Głównym tematem rozmów były podwyżki dla funkcjonariuszy obu służb. Minister przedstawił związkowcom wyniki analizy budżetów i zapowiedział, że ze strony rządu i prezesa Rady Ministrów jest wola polityczna, aby uwzględnić podwyżki dla SG, BOR i PSP w budżecie na 2013 r.

NSZZPNSZZPP